Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu poszukuje pracownika do pracy w charakterze pracownika obsługi obserwatorium astronomicznego

Miejsce pracy: ASTRO CENTRUM CHEŁMIEC

Umowa o pracę/ umowa zlecenie
Zakres obowiązków:

  • prowadzenie pokazów i innych wydarzeń w obserwatorium,
  • współtworzenie zajęć, pokazów i pozostałych atrakcji oferowanych przez Astro Centrum Chełmiec
  • opieka nad odwiedzającymi obserwatorium i uczestnikami zajęć,
  • udzielanie informacji na temat obserwatorium i prezentowanych tam zjawisk,
  • prowadzenie zajęć na ekspozycji wokół obserwatorium i w Astro Centrum Chełmiec,
  • organizacja pokazów, wykładów i wystąpień osób zaproszonych przez obserwatorium,
  • prowadzenie zajęć dla grup szkolnych,
  • współudział w tworzeniu zawartości strony internetowej obserwatorium oraz social mediów,
  • współudział w tworzeniu części merytorycznej pokazów obserwatorium,
  • przygotowywanie skryptów i materiałów do pokazów w obserwatorium z wykorzystaniem oprogramowania i infrastruktury dostępnej w Astro Centrum,
  • współtworzenie treści plakatów, posterów i innych publikacji Działu Obserwatorium,
  • inne czynności zlecone przez Dyrektora GOK w Chełmcu.

Wymagania niezbędne/ konieczne

  • znajomość zagadnień związanych z astronomią, astrofizyką, kosmologią i pokrewnymi dziedzinami nauki oraz dobra znajomość obrazu polskiego nieba,
  • umiejętność ciekawego opowiadania w przystępny sposób o trudnych zjawiskach fizycznych i astronomicznych,
  • umiejętność obsługi teleskopu oraz lunety astronomicznej,
  • komunikatywna znajomość j. angielskiego w mowie i piśmie,
  • bardzo dobra organizacja pracy, punktualność i obowiązkowość,
  • bardzo dobra obsługa komputera,
  • dodatkowym atutem będzie ukończony kurs pedagogiczny lub studia w tym zakresie
  • wykształcenie min. średnie preferowane wyższe studia na jednym ze ścisłych kierunków.

Uwagi dodatkowe:

Praca będzie się odbywać w różnych godzinach niezbędna jest też duża dyspozycyjność.

Oferta kandydata musi zawierać:

CV, List motywacyjny oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb rekrutacji.

Informacji dotyczących oferty pracy udziela GOK w Chełmcu od pon. do pt. w godz. od 8:00 do 15:00 tel. 18443-33-73 lub 887 373 373, email: gok@chelmiec.pl