Lunar Codex - muzeum na księżycu - KONKURS

W ramach projektu Lunar Codex wymyślonego przez  Kanadyjczyka o nazwisku Samuel Peralta dzieła 30 tysięcy artystów z całego świata trafia na księżyc. Jest to "list do przyszłych pokoleń" jak określa to przedsięwzięcie sam pomysłodawca.

Czytaj więcej

Indywidualne wejście do Obserwatorium - sobota 23.09.2023r.

Obserwatorium ASTRO CENTRUM w Chełmcu informuje, że w dniu 23.09.2023r. o godzinie 11:00 zaprasza serdecznie na indywidualne wejście  do obserwatorium. Nie ma konieczności rezerwacji miejsc. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej

Indywidualne wejścia do Obserwatorium

Obserwatorium ASTRO CENTRUM w Chełmcu informuje, że w dniu 02.09.2023r. o godzinach  11:00 i 13:00 istnieje możliwość indywidualnych wejść do obserwatorium. Nie ma konieczności rezerwacji miejsc. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej

ASTRO NOC na UbiadzieASTRO NOC na Ubiadzie

Już po raz trzeci Obserwatorium Astronomiczne ASTRO CENTRUM działające w strukturach GOK w Chełmcu zaangażowało się w przygotowanie ASTRO NOCY czyli nocy spadających gwiazd, która co roku jest organizowana przez Naukową Wioskę na boisku w miejscowości Ubiad. W tym roku ASTRO NOC odbyła się w dniu 12 sierpnia.

Czytaj więcej

Ale to był KOSMOS!

W sobotę 15 lipca na placu pod ASTRO CENTRUM w Chełmcu odbyła się impreza plenerowa pn. ALE KOSMOS.

Czytaj więcej

ALE KOSMOS!!! Zapraszamy 15.07.2023r.

Już w tą sobotę 15.07. zapraszamy wszystkich pasjonatów kosmosu na plac pod ASTRO CENTRUM na imprezę plenerową ALE KOSMOS. W programie m.in. degustacja kosmicznej zupy, zajęcia artystyczne, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy  a od 19:00 do 23:00 Zabawa z DJ Mobius.

Serdecznie zapraszamy!!!

Czytaj więcej

9 lipiec 2023r. XVII Przegląd Dorobku Kulturalnego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich

Już w tą niedzielę od godziny 15:00 zapraszamy serdecznie na Przegląd KGW gminy Chełmiec. Nie zabraknie degustacji potraw regionalnych, animacji dla dzieci, konkursów z nagrodami oraz dobrej zabawy z DJ.

Czytaj więcej

Konkurs „Układ Słoneczny – osiem planet”

Obserwatorium Astronomiczne – Astro Centrum w Chełmcu zaprasza dzieci do udziału w konkursie plastycznym pt.: „Układ Słoneczny – osiem planet”.

Czytaj więcej

Tematyczna sobota: Słońce Ziemia Księżyc. Sobota 24.06 godz 11.00

Sobotnia prezentacja będzie okazją do poznania wzajemnych oddziaływań pomiędzy trzema najważniejszymi dla nas ciałami niebieskimi jakimi są Słońce , Ziemia i Księżyc.

Czytaj więcej

Tematyczna sobota 27.05.2023r. - Rakiety kosmiczne czyli jak polecieć w Kosmos

Zapraszamy serdecznie na tematyczną sobotę która będzie połączeniem dnia kosmosu z dniem dziecka.

UWAGA! - BRAK WOLNYCH MIEJSC!

Czytaj więcej