Czytaj więcej

Konkurs plastyczny „ChełmLem – Astro 2021” - setne urodziny Stanisława Lema

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez GOK i ASTRO CENTRUM W Chełmcu, który skierowany jest do uczniów chełmieckich szkół podstawowych klas VI-VIII.

Czytaj więcej

Jedno z najbardziej mrocznych zdjęć w kolekcji ASTRO CENTRUM

To jedno z bardziej mrocznych zdjęć jakie mamy w kolekcji, jeśli dobrze się przyjrzymy pyły otaczające niebieską mgławicę przypominają  kształtem postać tajemniczego czarnoksiężnika w kapeluszu z rozświetloną niebieską brodą.
Czytaj więcej

Sobotnia prezentacja projektu CANsat w ASTRO - relacja!

Sobota 27 października br. w ASTRO CENTRUM w Chełmcu była pod znakiem CanSat. Ci co byli na prelekcji w ASTRO wiedzą o czym mowa a tym co nie byli wyjaśniamy temat cytując Centrum Nauki Kopernik

Czytaj więcej

Tematyczna sobota - "Projekt CanSat i Europejska Agencja Kosmiczna"

Tym razem w cyklu tematycznych sobót mamy dla Was niespodziankę!  Młodzi ludzie z Jezuickiego Centrum Edukacji w Nowym Sączu zaprosili nas do współpracy, w związku z ich udziałem w konkursie CanSat. Podjęli się pracy nad projektem Europejskiej Agencji Kosmicznej - CanSat, który polega na skonstruowaniu sondy kosmicznej wielkości puszki po napoju, wykonującej różne misje badawcze.

Czytaj więcej

Galaktyka M31 w Andromedzie

Tej jesieni wracamy do naszej najbliższej galaktyki M31 w Andromedzie. Nasze nowe zdjęcie zrobione w większej skali tak żeby pokazać że
z Ziemi możemy zobaczyć nie tylko galaktykę jako całość ale również to co wewnątrz niej.

Czytaj więcej

Znamy już kolejnych laureatów konkursu pt.” Wygraj Kosmiczne Zdjęcie z ASTRO CENTRUM”

W ASTRO CENTRUM organizowany jest konkurs dla wszystkich osób uczestniczących w wejściach indywidualnych i spotkaniach tematycznej soboty.

Czytaj więcej

Opowieść o Układzie Słonecznym – relacja z sobotniego spotkania tematycznego w ASTRO

30 października 2021r odbyło się już kolejne spotkanie organizowane w ramach cyklu Tematycznych Sobót.

Czytaj więcej

Opowieść o Układzie Słonecznym - tematyczna sobota dla dzieci

W sobotę 30.10.2021 o 12.30 kolejna tematyczna sobota w ASTRO CENTRUM w Chełmcu. Tym razem szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci.

Czytaj więcej