Tematyczna sobota - "Życie w Kosmosie"

W sobotę 18 września 2021r. o godz. 12.30 zapraszamy na kolejną tematyczną sobotę w ASTRO CENTRUM CHEŁMIEC. Tematem prezentacji będzie "Życie w Kosmosie".

Czytaj więcej

"Droga Mleczna - nasz dom"

W sobotę 28.08 o godz. 12.30 zapraszamy do ASTRO CENTRUM na kolejną tematyczną sobotę. Tym razem chcemy przybliżyć nasz większy dom jakim jest  nasza galaktyka.

Czytaj więcej

Jedna tak noc - ASTRONOC - noc Perseidów

Na samym wstępie gratulujemy Organizatorowi świetnego eventu i bardzo dziękujemy  Naukowej Wiosce za zaproszenie ASTRO CENTRUM CHEŁMIEC do współpracy. Mamy nadzieję, że nie będzie to jednorazowe wydarzenie i że będziemy mogli wspólnie współpracować przy jeszcze wielu ciekawych projektach. Dla tych którzy nie byli obecni na ASTRONOCY poniżej krótka relacja i kilka fotografii z wydarzenia.

Czytaj więcej

Zajęcia z robotyki - brak wolnych miejsc

Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu informuje, że brak jest już wolnych miejsc na zajęcia z robotyki na obydwa terminy.

Serdecznie zapraszamy na następne zajęcia organizowane przez GOK.

Czytaj więcej

Jedyny taki event w regionie. ASTRONOC czyli oglądanie spadających Perseidów.

Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu oraz ASTRO CENTRUM CHEŁMIEC serdecznie zapraszają do udziału w wydarzeniu organizowanym wspólnie z Naukową Wioską. Ilość miejsc ograniczona, wejściówki dla zainteresowanych ze strony ASTROCENTRUM można rezerwować tylko telefonicznie pod nr. tel. 887 373 373.

Czytaj więcej

Wakacyjne zajęcia w ASTRO CENTRUM - Fotorelacja

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z warsztatów jakie w tegoroczne wakacje zostały zorganizowane w ASTRO CENTRUM w Chełmcu. Przez cały tydzień młodzi ludzie dzielnie tworzyli roboty o różnym stopniu trudności ucząc się przy tym podstaw robotyki. Poniżej zapraszamy do galerii zdjęć.

Czytaj więcej

ASTRO CENTRUM CHEŁMIEC- informacja

Szanowni Państwo informujemy, że w związku z urlopami pracowników w dniach 23 lipca do 02 sierpnia 2021r. obserwatorium astronomiczne będzie nieczynne. Zapraszamy ponownie w sierpniu.

Czytaj więcej

Tematyczna sobota w ASTRO CENTRUM - "Światło i astronomia".

W sobotę 16 lipca o godz. 12.30  zapraszamy na kolejną tematyczna sobotę w ASTRO CENTRUM. Tym razem tematem będą związki pomiędzy światłem i astronomią. Jeśli ktoś chce się dowiedzieć między innymi skąd bierze się tęcza, dlaczego niebo jest niebieskie, jaki kolor ma Słońce czy też co to jest refrakcja astronomiczna to zapraszamy do nas na prezentację "Światło i astronomia".

Czytaj więcej

Zajęcia wakacyjne z lego mindstorms

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 8 do 12 lat na warsztaty z robotyki, które odbędą się w ASTRO CENTRUM Chełmiec.

Czytaj więcej

Nowe zdjęcie ASTRO CENTRUM - galaktyka NGC4565 w gwiazdozbiorze Warkocza Bereniki

Kolejne nasze zdjęcie przedstawia galaktykę NGC4565 w gwiazdozbiorze Warkocza Bereniki.  Ze względu na prostopadłe ustawienie w stosunku do nas pozwala podziwiać piękny pas pyłowy rozciągający się na całej długości galaktyki.

Czytaj więcej