34 rocznica wystrzelenia promu Discovery z Kosmicznym Teleskopem Hubble`a na pokładzie.

24 kwietnia astronomom, astrofizykom i pasjonatom astronomii kojarzy się niejednoznacznie, gdyż jest to rocznica wyniesienia na orbitę ziemską najbardziej przełomowego urządzenia astronomicznego jakim jest teleskop Hubble`a.

Czytaj więcej

Różowy Księżyc już 23 kwietnia!

Kwietniową pełnię księżyca nazywa się Różowym Księżycem, nazwa ta jest związana z floksami czyli z kwiatami kwitnącymi w Ameryce Północnej wczesną wiosną na różowo. W nocy z dnia 23 na 24 kwietnia około godziny 1:49 nastąpi tzw. maximum pełni, czyli księżyc będzie najbardziej widoczny.

Czytaj więcej

Informacja!

Uprzejmie informujemy, że w dniu 2 maja 2024r. biuro Gminnego Ośrodka Kultury i obserwatorium astronomiczne  będą nieczynne.

W tym dniu wszyscy pracownicy korzystają z urlopu wypoczynkowego, w związku z tym nie przewiduje się odpracowania tego dnia w innym dniu wolnym od pracy.

Czytaj więcej

Kolejne wycieczki w obserwatorium

W dniu 11 kwietnia obserwatorium astronomiczne w Chełmcu miało przyjemność gościć przedszkolaki z Limanowej. Dzieciaki z dużym zainteresowaniem śledziły prezentację na temat "Układu słonecznego " i oczywiście oglądały teleskopy i inne elementy wyposażenia obserwatorium. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ich wizyty w ASTRO CENTRUM.

Czytaj więcej

INDYWIDUALNE WEJŚCIE DO OBSERWATORIUM 11.04.2024r.

Obserwatorium ASTRO CENTRUM w Chełmcu informuje, że w dniu 11.04.2024r. o godzinie 15.00  istnieje możliwość indywidualnego wejścia  do obserwatorium. Nie ma konieczności rezerwacji miejsc. Serdecznie zapraszamy

Czytaj więcej

INDYWIDUALNE WEJŚCIE DO OBSERWATORIUM 21.03.2024r.

Obserwatorium ASTRO CENTRUM w Chełmcu informuje, że w dniu 21.03.2024 r. o godzinie 15.00 istnieje możliwość indywidualnego wejścia  do obserwatorium. Nie ma konieczności rezerwacji miejsc. Serdecznie zapraszamy

Czytaj więcej

INDYWIDUALNE WEJŚCIE DO OBSERWATORIUM 11.03.2024r.

Obserwatorium ASTRO CENTRUM w Chełmcu informuje, że w dniu 11.03.2024r. o godzinie 15.00  istnieje możliwość indywidualnego wejścia  do obserwatorium. Nie ma konieczności rezerwacji miejsc. Serdecznie zapraszamy

Czytaj więcej

INDYWIDUALNE WEJŚCIE DO OBSERWATORIUM 29.02.2024r.

Obserwatorium ASTRO CENTRUM w Chełmcu informuje, że w dniu 29.02.2024r. o godzinie 15.00  istnieje możliwość indywidualnego wejścia  do obserwatorium. Nie ma konieczności rezerwacji miejsc. Serdecznie zapraszamy

Czytaj więcej

Spotkanie pasjonatów astronomii w obserwatorium

W dniu 22 lutego odbyło się spotkanie miłośników astronomii w Obserwatorium. Cieszymy się, że była tak duża frekwencja. Przy okazji chcemy zaprezentować model Układu Słonecznego, który przyniósł z sobą do ASTRO CENTRUM jeden z młodych pasjonatów astronomii obecny na wczorajszym spotkaniu.

Czytaj więcej

INDYWIDUALNE WEJŚCIE DO OBSERWATORIUM 22.02.2024r.

Obserwatorium ASTRO CENTRUM w Chełmcu informuje, że w dniu 22.02.2024r. o godzinie 18.00  istnieje możliwość indywidualnego wejścia  do obserwatorium. Nie ma konieczności rezerwacji miejsc. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej