Zajęcia astronomiczne w ASTRO CENTRUM CHEŁMIEC

Od 8 lipca dzieci i młodzież z obszaru LGD Korona Sądecka uczestniczyły i nadal uczestniczą w zajęciach zorganizowanych  przez Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu w ramach projektu "Niebo nad nami" - Doposażenie obserwatorium astronomicznego i organizacja zajęć oraz obserwacji nocnego nieba.  Druga tura zajęć zaczęła się 16 lipca i potrwa do 21 lipca. W ramach zajęć prowadzone są bloki tematyczne np. "Rakieta Saturn V", "Lądownik księżycowy"czy też "przebieg lotu na księżyc". Każdy z uczestników składa także zestaw klocków LEGO do wyboru są dwa: LEGO Saturn V oraz LEGO Lunar Lander".  Podczas warsztatów dzieci mają możliwość uczestniczyć w eksperymentach  prowadzonych z użyciem zakupionych w ramach projektu urządzeń takich jak np. klosz próżniowy, pompa próżniowa czy magnetyczny zestaw doświadczalny emitujący wiązki laserowe oraz zawierający elementy optyczne i tarczę Kolbego.   Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć  z naszych warsztatów.

 

Zajęcia są realizowane w ramach projektu " Niebo nad nami" - Doposażenie obserwatorium astronomicznego i organizacja zajęć oraz obserwacji nocnego nieba.

Celem projektu jest rozwój turystyki, kultury i rekreacji na obszarze LGD Korona Sądecka bazującej na lokalnych potencjałach poprzez doposażenie obserwatorium astronomicznego i organizację zajęć oraz obserwacji nocnego nieba.