Zajęcia Astronomiczne w ASTRO Chełmiec.

Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu ogłasza nabór na  Zajęcia Astronomiczne. Zapraszamy do udziału dzieci i młodzież w wieku od 13 do 15 lat z terenu LGD Korona Sądecka (Gminy Grybów, Chełmiec, Kamionka). Zajęcia będą prowadzone w grupach w obiekcie ASTRO CENTRUM, przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Ilość miejsc ograniczona. Zajęcia prowadzone będą w blokach po 2,5 godziny, ilość zajęć na grupę 5.

W ramach zajęć przewidziane zostało:

  • przeprowadzanie doświadczeń fizycznych z wykorzystaniem takich urządzeń jak m.in. pryzmat, kula plazmowa, klosz próżniowy, spektroskop,
  • zapoznanie z układem słonecznym,
  • składanie z klocków LEGO rakiety SATURN V oraz lądownika.

Zajęcia są całkowicie bezpłatne!

Liczba miejsc ograniczona, rekrutacja trwa do 07.07.2020r.

Wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia oraz podpisane oświadczenia  wynikające z obostrzeń (oświadczenia poniżej w załączniku) należy przesłać na adres e-mail: gok@chelmiec.pl. Tylko kompletne zgłoszenia będą przyjmowane (karta + oświadczenia).

Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Zajęcia są realizowane w ramach projektu " Niebo nad nami" - Doposażenie obserwatorium astronomicznego i organizacja zajęć oraz obserwacji nocnego nieba.

Celem projektu jest rozwój turystyki, kultury i rekreacji na obszarze LGD Korona Sądecka bazującej na lokalnych potencjałach poprzez doposażenie obserwatorium astronomicznego i organizację zajęć oraz obserwacji nocnego nieba.

 Do pobrania: