Nocne obserwacje nieba - ASTRO CENTRUM w Chełmcu.

W poniedziałek 31.10.2022r. w ASTRO CENTRUM w Chełmcu prowadziliśmy obserwacje Księżyca, Jowisza, Saturna, Urana i Neptuna. Były też obserwacje gwiazd podwójnych, obiektów mgławicowych oraz gromady kulistej.

Czytaj więcej

Zachęcamy do odwiedzin ASTRO CENTRUM w dniu 29.10.2022r.

W najbliższą Sobotę, 29 października 2022r. o godz: 11:30 zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzin Astro Centrum w Chełmcu. W programie interesująca prelekcja i oczywiście wizyta w Obserwatorium. Ponadto pokazy teleskopów, a także jeśli pogoda pozwoli Obserwacje Słońca.

 

Czytaj więcej

„Kosmiczna podróż w nieznane” – relacja z sobotniego spotkania tematycznego w Astro Centrum w Chełmcu

22 października 2022r. odbyło się już kolejne spotkanie organizowane w ramach cyklu Tematycznych Sobót. Było to szczególne spotkanie, gdyż skierowane w szczególności dla najmłodszych.

Czytaj więcej

Częściowe zaćmienie Słońca - 25 października 2022r.

Przychodzimy do Was dzisiaj z ciekawą niespodzianką. Przewodnik Astro Centrum Chełmiec Marek Setlak  nagrał dla Was interesującą wiadomość głosową na temat zbliżającego się częściowego zaćmienia Słońca w Polsce.

Czytaj więcej

„Kosmiczna podróż w nieznane” – tematyczna sobota dla dzieci w Astro Centrum

Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci wraz z rodzicami na tematyczną Sobotę pt.”Kosmiczna podróż w nieznane”. Odbędzie się ona w dniu 22.10.2022 r. (sobota) o godz: 11:30 w Astro Centrum Chełmiec.

Czytaj więcej

Realizm malowany grafitem - wystawa "rysunek" Gustawo Galvez Miro

Wystawę prac GUSTAVO GALVEZ MIRO można oglądać już od 9 września w Chełmieckim ASTRO CENTRUM. Wspaniałe rysunki węglem i grafitem na papierze są bardzo realistyczne wręcz można się pokusić o pomylenie ich z czarno białą fotografią. Zapraszamy do obejrzenia poniżej galerii prac i przypominamy, że wystawa potrwa tylko do dnia 26.09.2022r.

Czytaj więcej

"Człowiek w Kosmosie" - tematyczna sobota w Astro Centrum Chełmiec

W sobotę 24 września 2022r. o godz: 12:30 zapraszamy na kolejną tematyczną sobotę pt." Człowiek w Kosmosie". Przybliżymy historie załogowych lotów kosmicznych, stałej obecności człowieka w Kosmosie oraz problemów związanych z lotami kosmicznymi.

Czytaj więcej

Wystawa Gustavo Galvez Miro "rysunek"

Jest nam bardzo miło Państwa poinformować, że od dnia 09.09.2022r. do dnia 26.09.2022r. będziemy gościć w ASTRO CENTRUM CHEŁMIEC wystawę pn. "rysunek" autorstwa Gustavo Galvez Miro.

Czytaj więcej

Wrześniowe wejście do Astro Centrum w Chełmcu

Mamy dla Was ciekawą propozycję spędzenia najbliższej soboty (tj.10.09 ). O godzinie 11:30 serdecznie zapraszamy do ASTRO CENTRUM w Chełmcu na prelekcję połączoną z wizytą w Obserwatorium.

Czytaj więcej

Obserwacje w ASTRO CENTRUM CHEŁMIEC - zakończenie wakacji.

Przed nami ostatni weekend wakacji, dlatego mamy propozycję, jak można spędzić ciekawie sobotnie przedpołudnie.

Czytaj więcej