ASTRO NOC na UbiadzieASTRO NOC na Ubiadzie

Już po raz trzeci Obserwatorium Astronomiczne ASTRO CENTRUM działające w strukturach GOK w Chełmcu zaangażowało się w przygotowanie ASTRO NOCY czyli nocy spadających gwiazd, która co roku jest organizowana przez Naukową Wioskę na boisku w miejscowości Ubiad. W tym roku ASTRO NOC odbyła się w dniu 12 sierpnia.

Czytaj więcej

Ale to był KOSMOS!

W sobotę 15 lipca na placu pod ASTRO CENTRUM w Chełmcu odbyła się impreza plenerowa pn. ALE KOSMOS.

Czytaj więcej

ALE KOSMOS!!! Zapraszamy 15.07.2023r.

Już w tą sobotę 15.07. zapraszamy wszystkich pasjonatów kosmosu na plac pod ASTRO CENTRUM na imprezę plenerową ALE KOSMOS. W programie m.in. degustacja kosmicznej zupy, zajęcia artystyczne, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy  a od 19:00 do 23:00 Zabawa z DJ Mobius.

Serdecznie zapraszamy!!!

Czytaj więcej

9 lipiec 2023r. XVII Przegląd Dorobku Kulturalnego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich

Już w tą niedzielę od godziny 15:00 zapraszamy serdecznie na Przegląd KGW gminy Chełmiec. Nie zabraknie degustacji potraw regionalnych, animacji dla dzieci, konkursów z nagrodami oraz dobrej zabawy z DJ.

Czytaj więcej

Konkurs „Układ Słoneczny – osiem planet”

Obserwatorium Astronomiczne – Astro Centrum w Chełmcu zaprasza dzieci do udziału w konkursie plastycznym pt.: „Układ Słoneczny – osiem planet”.

Czytaj więcej

Tematyczna sobota: Słońce Ziemia Księżyc. Sobota 24.06 godz 11.00

Sobotnia prezentacja będzie okazją do poznania wzajemnych oddziaływań pomiędzy trzema najważniejszymi dla nas ciałami niebieskimi jakimi są Słońce , Ziemia i Księżyc.

Czytaj więcej

Tematyczna sobota 27.05.2023r. - Rakiety kosmiczne czyli jak polecieć w Kosmos

Zapraszamy serdecznie na tematyczną sobotę która będzie połączeniem dnia kosmosu z dniem dziecka.

UWAGA! - BRAK WOLNYCH MIEJSC!

Czytaj więcej

Tematyczna sobota dla dzieci - Gwiazdozbiory

W sobotę 29.04.2023r.  na godz 11:00 zapraszamy dzieci na prezentację połączoną z warsztatami, gdzie zaprezentujemy najbardziej znane i ciekawe gwiazdozbiory

Czytaj więcej

Tematyczna sobota - KOMETY w ASTRO CENTRUM w CHEŁMCU

Trochę ponad miesiąc temu na najmniejszą odległość ok 42 mln km do Ziemi zbliżyła się kometa C2022 E3 ZTF. W najbliższą sobotę 18.03 2023 r na godz. 13.00  zapraszamy do  obserwatorium astronomicznego ASTRO CENTRUM w Chełmcu na prezentację na temat komet.

Czytaj więcej