Kosmiczne Mikołajki - czyli rzecz o Mikołaju...Koperniku.

W sobotę 3 grudnia w ASTRO CENTRUM w Chełmcu odbyły się spotkania z cyklu tematycznych sobót, tym razem poświęcone teorii Mikołaja Kopernika.

Czytaj więcej

Kosmiczne Mikołajki - Astro Centrum w Chełmcu

Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Tematyczną Sobotę pn. Kosmiczne Mikołajki.

Czytaj więcej

Tematyczna sobota "Voyager i Pionier listy w butelce do obcych cywilizacji"

W najbliższą sobotę 19 listopada 2022 r. o godz: 10:00 zapraszamy na kolejną Tematyczną Sobotę w Astro Centrum Chełmiec. Podczas prelekcji będzie można dowiedzieć się o pierwszych sondach kosmicznych wysyłanych do zewnętrznych planet Układu Słonecznego, które niosły z sobą przekaz dla potencjalnych obcych cywilizacji. Wspomnimy również o innych wiadomościach wysłanych z Ziemi w Kosmos.

Czytaj więcej

Nocne obserwacje nieba - ASTRO CENTRUM w Chełmcu.

W poniedziałek 31.10.2022r. w ASTRO CENTRUM w Chełmcu prowadziliśmy obserwacje Księżyca, Jowisza, Saturna, Urana i Neptuna. Były też obserwacje gwiazd podwójnych, obiektów mgławicowych oraz gromady kulistej.

Czytaj więcej

Zachęcamy do odwiedzin ASTRO CENTRUM w dniu 29.10.2022r.

W najbliższą Sobotę, 29 października 2022r. o godz: 11:30 zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzin Astro Centrum w Chełmcu. W programie interesująca prelekcja i oczywiście wizyta w Obserwatorium. Ponadto pokazy teleskopów, a także jeśli pogoda pozwoli Obserwacje Słońca.

 

Czytaj więcej

„Kosmiczna podróż w nieznane” – relacja z sobotniego spotkania tematycznego w Astro Centrum w Chełmcu

22 października 2022r. odbyło się już kolejne spotkanie organizowane w ramach cyklu Tematycznych Sobót. Było to szczególne spotkanie, gdyż skierowane w szczególności dla najmłodszych.

Czytaj więcej

Częściowe zaćmienie Słońca - 25 października 2022r.

Przychodzimy do Was dzisiaj z ciekawą niespodzianką. Przewodnik Astro Centrum Chełmiec Marek Setlak  nagrał dla Was interesującą wiadomość głosową na temat zbliżającego się częściowego zaćmienia Słońca w Polsce.

Czytaj więcej

„Kosmiczna podróż w nieznane” – tematyczna sobota dla dzieci w Astro Centrum

Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci wraz z rodzicami na tematyczną Sobotę pt.”Kosmiczna podróż w nieznane”. Odbędzie się ona w dniu 22.10.2022 r. (sobota) o godz: 11:30 w Astro Centrum Chełmiec.

Czytaj więcej

Realizm malowany grafitem - wystawa "rysunek" Gustawo Galvez Miro

Wystawę prac GUSTAVO GALVEZ MIRO można oglądać już od 9 września w Chełmieckim ASTRO CENTRUM. Wspaniałe rysunki węglem i grafitem na papierze są bardzo realistyczne wręcz można się pokusić o pomylenie ich z czarno białą fotografią. Zapraszamy do obejrzenia poniżej galerii prac i przypominamy, że wystawa potrwa tylko do dnia 26.09.2022r.

Czytaj więcej

"Człowiek w Kosmosie" - tematyczna sobota w Astro Centrum Chełmiec

W sobotę 24 września 2022r. o godz: 12:30 zapraszamy na kolejną tematyczną sobotę pt." Człowiek w Kosmosie". Przybliżymy historie załogowych lotów kosmicznych, stałej obecności człowieka w Kosmosie oraz problemów związanych z lotami kosmicznymi.

Czytaj więcej