Tematyczna sobota dla dzieci - Gwiazdozbiory

W sobotę 29.04.2023r.  na godz 11:00 zapraszamy dzieci na prezentację połączoną z warsztatami, gdzie zaprezentujemy najbardziej znane i ciekawe gwiazdozbiory

Czytaj więcej

Tematyczna sobota - KOMETY w ASTRO CENTRUM w CHEŁMCU

Trochę ponad miesiąc temu na najmniejszą odległość ok 42 mln km do Ziemi zbliżyła się kometa C2022 E3 ZTF. W najbliższą sobotę 18.03 2023 r na godz. 13.00  zapraszamy do  obserwatorium astronomicznego ASTRO CENTRUM w Chełmcu na prezentację na temat komet.

Czytaj więcej

ASTRO CENTRUM w Chełmcu na Wiosennych Warsztatach Technologicznych

Jest nam bardzo miło poinformować, że zostaliśmy zaproszeni przez Naukową Wioskę z Wielogłów  do uczestnictwa i przeprowadzenia warsztatów podczas Wiosennych Warsztatów Technologicznych.

Czytaj więcej

Informacja

W dniach od 03 do 17 marca obserwatorium  ASTRO CENTRUM  w Chełmcu będzie nieczynne.

Czytaj więcej

Warsztaty - budowanie obiektów kosmicznych z klocków LEGO

Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu oraz ASTRO CENTRUM Chełmiec ogłaszają nabór na zajęcia z budowania obiektów kosmicznych z klocków LEGO. Zgłoszenia należy składać do dnia 02.02.2023r. w siedzibie GOK w Chełmcu, pok. nr 24, I piętro (budynek Urzędu Gminy).

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Czytaj więcej

Tematyczna sobota w ASTRO CENTRUM - Fizyka, zabawy i eksperymenty dla dzieci

Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci na spotkanie z fizyką i optyką. Będziemy się starać przeprowadzić kilka ciekawych doświadczeń i omówić je w tak przystępny sposób, aby można było je powtórzyć w domu.  Pamiętajcie, że konieczna jest rezerwacja telefoniczna  miejsc, bo ich liczba jest ograniczona. Tel. 887 373 373 . Wejścia w sobotę o godz. 11:00 i 13:00.

Czytaj więcej

Kometa C/2022 E3 (ZTF) - będziemy obserwować w ASTRO!

Już dziś zapraszamy Was serdecznie do ASTRO CENTRUM w Chełmcu, gdzie będziemy próbować zaobserwować zjawisko jakie mogli zobaczyć "Ziemianie" przeszło 50 tysięcy lat temu. Bo właśnie wtedy  Zielona Kometa była ostatni raz widoczna z ziemi.

Czytaj więcej

„Najdłuższa noc w roku” – tematyczna sobota w Astro Centrum Chełmiec

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na ostatnią w tym roku tematyczna sobotę, która odbędzie się 17.12.2022 r. o godz. 11:30
w Astro Centrum Chełmiec. Podczas tego spotkania poruszymy bardzo interesujący temat „Najdłuższej nocy w roku".

Czytaj więcej