Rozbudowa AstroCentrum

W związku z rozbudową ASTRO CENTRUM wycieczki dla osób prywatnych w miesiącu kwiecień odbędą się tylko w dniach: 23.04.2022 r. (sobota) o godz: 11:00 i 27.04.2022 r. (środa) o godz: 17:30.

Czytaj więcej

Niecodzienna propozycja spędzenia wolnego czasu w Astro Centrum Chełmiec!

Mamy dla Was ciekawą propozycję spędzenia soboty (tj.19.03.). O godzinie 14:30 serdecznie zapraszamy do ASTRO CENTRUM w Chełmcu na prelekcję połączoną z obserwacją słońca, jeśli oczywiście pogoda na to pozwoli, a prognozy wskazują na słoneczny weekend.

Czytaj więcej

„Inżynieryjne wyzwanie” – nowe warsztaty w ASTRO CENTRUM w Chełmcu

Oferta ASTRO CENTRUM w Chełmcu poszerzyła się o nowe zajęcia warsztatowe dla dzieci i młodzieży pn. „Inżynieryjne wyzwanie”.

Czytaj więcej

Mgławica Sh2-157 Szczypce Homara

Po okresie niepogody wracamy z nowym zdjęciem. Sh2-157 to mgławica emisyjna  w gwiazdozbiorze Kasjopei na pograniczu z gwiazdozbiorem Cefeusza.

Czytaj więcej

WALENTYNKI W ASTRO CENTRUM CHEŁMIEC

Nie możesz doczekać się Kosmicznych Walentynek? Zacznij świętować z nami już dwa dni wcześniej!

Czytaj więcej

Ferie z GOK w Chełmcu - Warsztaty z Ceramiki

Ferie Zimowe wcale nie muszą być nudne. Przekonały się o tym dzieci, uczestniczące w warsztatach ceramicznych w ASTRO CENTRUM CHEŁMIEC, które na chwilę zmieniło się w magiczną "Fabrykę Gliny".

Czytaj więcej

Tematyczna sobota "Ewolucja Gwiazd"

ASTRO CENTRUM CHEŁMIEC zaprasza wszystkich chętnych na tematyczną sobotę, która odbędzie się 29.01.2022r. o godz. 12:30.

Podczas prezentacji  przybliżymy obecną wiedzę na temat rodzajów gwiazd we Wszechświecie. Prześledzimy ich powstanie i życie, a także dowiemy się jakie zmiany zachodzą w trakcie ich ewolucji oraz to jak kończą różne ich rodzaje.

Czytaj więcej