Pętla Barnarda

Pętla Barnarda to jeden z najbardziej fascynujących obiektów zimowego nieba. Swoim wodorowym łukiem otacza obłok molekularny Oriona gdzie znajdują się wcześniej przez nas fotografowane z większej ogniskowej mgławica M42 czy też Koński łeb B33.

Czytaj więcej

Mural w ASTRO CENTRUM już gotowy.

Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu ma przyjemność poinformować, że dobiegła końca  realizacja projektu pn." STREET ART. Organizacja warsztatów malarskich połączona z tworzeniem muralu.

Czytaj więcej

Informacja ASTRO CENTRUM CHEŁMIEC

Jest nam bardzo miło poinformować, że od  dnia 20.02.2021r.  ASTRO CENTRUM  jest ponownie czynne dla odwiedzających. Działamy oczywiście w reżimie sanitarnym.  Wstęp do obiektu po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej 887 373 373. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej

Warsztaty STREET ART z mgr MORS

Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku 14 do 18 lat (mieszkańców obszaru Kamionka Wielka Grybów, Chełmiec) na warsztaty połączone z tworzeniem muralu. Warsztaty poprowadzi znany i lubiany mgr Mors.

Czytaj więcej

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego GOK i ASTRO

Poniżej publikujemy protokół z posiedzenia komisji konkursowej. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy wraz z nagrodami, które zostaną wręczone w Urzędzie Gminy w Chełmcu, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Czytaj więcej

Życzenia noworoczne i foto kolaż z Astro

Na zakończenie  roku  2020, przygotowaliśmy niespodziankę dla pasjonatów astronomii. Jest to kolaż z zdjęć jakie zostały wykonane przez ASTRO CENTRUM w minionym roku.

Czytaj więcej

Konkurs plastyczny astronomiczny - GOK i ASTRO zapraszają!

W związku z brakiem możliwości zorganizowania warsztatów w formie stacjonarnej  w czasie ferii zimowych, proponujemy najmłodszym mieszkańcom Gminy Chełmiec coś na nudę czyli konkurs.  Przygotowaliśmy go specjalnie z ASTRO CENTRUM w Chełmcu.

Czytaj więcej

Zarządzenie Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Chełmcu w sprawie zawieszenia zajęć oraz zasad funkcjonowania w czasie epidemii koronawirusa

Zarządzenie

Zimowe zdjęcie drogi mlecznej

Zdjęcia Drogi Mlecznej najczęściej kojarzą się z pięknymi wiosenno letnimi zdjęciami  naszej galaktyki.

Czytaj więcej