Znamy już Zwycięzców grudniowego konkursu pt.” Wygraj Kosmiczne Zdjęcie z ASTRO CENTRUM”

Grudzień jest ostatnim miesiącem naszego konkursu "Wygraj Kosmiczne Zdjęcie z ASTRO CENTRUM". Jest nam niezmiernie miło, że konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem z Państwa strony. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.

Czytaj więcej

Nowe zdjęcie z ASTRO - galaktyka spiralna M33!

Na zakończenie roku mamy dla was jeszcze jedno zdjęcie.  Jest to galaktyka spiralna M33 w gwiazdozbiorze Trójkąta.   M33 oraz galaktyka M31 w gwiazdozbiorze Andromedy którą niedawno fotografowaliśmy to najbliższe nasze sąsiadki.

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Konkurs plastyczny „ChełmLem – Astro 2021” - setne urodziny Stanisława Lema

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez GOK i ASTRO CENTRUM W Chełmcu, który skierowany jest do uczniów chełmieckich szkół podstawowych klas VI-VIII.

Czytaj więcej

Jedno z najbardziej mrocznych zdjęć w kolekcji ASTRO CENTRUM

To jedno z bardziej mrocznych zdjęć jakie mamy w kolekcji, jeśli dobrze się przyjrzymy pyły otaczające niebieską mgławicę przypominają  kształtem postać tajemniczego czarnoksiężnika w kapeluszu z rozświetloną niebieską brodą.
Czytaj więcej

Sobotnia prezentacja projektu CANsat w ASTRO - relacja!

Sobota 27 października br. w ASTRO CENTRUM w Chełmcu była pod znakiem CanSat. Ci co byli na prelekcji w ASTRO wiedzą o czym mowa a tym co nie byli wyjaśniamy temat cytując Centrum Nauki Kopernik

Czytaj więcej

Tematyczna sobota - "Projekt CanSat i Europejska Agencja Kosmiczna"

Tym razem w cyklu tematycznych sobót mamy dla Was niespodziankę!  Młodzi ludzie z Jezuickiego Centrum Edukacji w Nowym Sączu zaprosili nas do współpracy, w związku z ich udziałem w konkursie CanSat. Podjęli się pracy nad projektem Europejskiej Agencji Kosmicznej - CanSat, który polega na skonstruowaniu sondy kosmicznej wielkości puszki po napoju, wykonującej różne misje badawcze.

Czytaj więcej