ASTRO CENTRUM w Chełmcu na Wiosennych Warsztatach Technologicznych

Jest nam bardzo miło poinformować, że zostaliśmy zaproszeni przez Naukową Wioskę z Wielogłów  do uczestnictwa i przeprowadzenia warsztatów podczas Wiosennych Warsztatów Technologicznych.

Czytaj więcej

Informacja

W dniach od 03 do 17 marca obserwatorium  ASTRO CENTRUM  w Chełmcu będzie nieczynne.

Czytaj więcej

Warsztaty - budowanie obiektów kosmicznych z klocków LEGO

Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu oraz ASTRO CENTRUM Chełmiec ogłaszają nabór na zajęcia z budowania obiektów kosmicznych z klocków LEGO. Zgłoszenia należy składać do dnia 02.02.2023r. w siedzibie GOK w Chełmcu, pok. nr 24, I piętro (budynek Urzędu Gminy).

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Czytaj więcej

Tematyczna sobota w ASTRO CENTRUM - Fizyka, zabawy i eksperymenty dla dzieci

Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci na spotkanie z fizyką i optyką. Będziemy się starać przeprowadzić kilka ciekawych doświadczeń i omówić je w tak przystępny sposób, aby można było je powtórzyć w domu.  Pamiętajcie, że konieczna jest rezerwacja telefoniczna  miejsc, bo ich liczba jest ograniczona. Tel. 887 373 373 . Wejścia w sobotę o godz. 11:00 i 13:00.

Czytaj więcej

Kometa C/2022 E3 (ZTF) - będziemy obserwować w ASTRO!

Już dziś zapraszamy Was serdecznie do ASTRO CENTRUM w Chełmcu, gdzie będziemy próbować zaobserwować zjawisko jakie mogli zobaczyć "Ziemianie" przeszło 50 tysięcy lat temu. Bo właśnie wtedy  Zielona Kometa była ostatni raz widoczna z ziemi.

Czytaj więcej

„Najdłuższa noc w roku” – tematyczna sobota w Astro Centrum Chełmiec

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na ostatnią w tym roku tematyczna sobotę, która odbędzie się 17.12.2022 r. o godz. 11:30
w Astro Centrum Chełmiec. Podczas tego spotkania poruszymy bardzo interesujący temat „Najdłuższej nocy w roku".

Czytaj więcej

Kosmiczne Mikołajki - czyli rzecz o Mikołaju...Koperniku.

W sobotę 3 grudnia w ASTRO CENTRUM w Chełmcu odbyły się spotkania z cyklu tematycznych sobót, tym razem poświęcone teorii Mikołaja Kopernika.

Czytaj więcej

Kosmiczne Mikołajki - Astro Centrum w Chełmcu

Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Tematyczną Sobotę pn. Kosmiczne Mikołajki.

Czytaj więcej

Tematyczna sobota "Voyager i Pionier listy w butelce do obcych cywilizacji"

W najbliższą sobotę 19 listopada 2022 r. o godz: 10:00 zapraszamy na kolejną Tematyczną Sobotę w Astro Centrum Chełmiec. Podczas prelekcji będzie można dowiedzieć się o pierwszych sondach kosmicznych wysyłanych do zewnętrznych planet Układu Słonecznego, które niosły z sobą przekaz dla potencjalnych obcych cywilizacji. Wspomnimy również o innych wiadomościach wysłanych z Ziemi w Kosmos.

Czytaj więcej