Charytatywny "Bieg po Dom"

„Bieg po Dom”, jest organizowany przez Fundację Renovo i Stowarzyszenie Nawojowska Grupa Wsparcia. Głównym celem imprezy jest zbiórka funduszy na dokończenie budowy domu dla Sylwii, Kamili oraz Julii mieszkanek Piątkowej. Kamila oraz Julia mają rdzeniowy zanik mięśni i poruszają się na wózkach inwalidzkich.

Czytaj więcej

Tematyczne soboty w ASTRO CENTRUM CHEŁMIEC

Jak długo żyją gwiazdy, skąd biorą się czarne dziury, czym jest biały karzeł i co czeka nasze Słońce w przyszłości ? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w najbliższą sobotę 12.10.2019 w naszym ASTROCENTRUM. Zapraszamy na prezentację  „ Jak powstają i umierają gwiazdy” . 

Czytaj więcej

ASTRO CENTRUM CHEŁMIEC - Zapraszamy na kółko astronomiczne

Serdecznie zapraszamy na zajęcia tematyczne organizowane w ASTRO CENTRUM w Chełmcu wszystkich fanów astronomii oraz młodzież ciekawą kosmosu.

Czytaj więcej

Nasi w konkursie "Turystyczne skarby Małopolski" – prosimy o głosy.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego ogłosił konkurs pn: „TURYSTYCZNE SKARBY MAŁOPOLSKI” - konkurs na najlepsze oferty i produkty turystyczne Województwa Małopolskiego.

Czytaj więcej

Wieczorne obserwacje nieba w ASTRO CENTRUM

W dniu 08.09.2019 odbył się w ASTRO CENTRUM CHEŁMIEC wieczorny pokaz nieba na którym obserwowaliśmy Księżyc, Jowisza, Saturna oraz gwiazdy podwójne. W czasie pokazu uczestnicy mieli także okazję zapoznać się z gwiazdozbiorami letniego nieba. Nie zabrakło również informacji o różnych rodzajach teleskopów i ich wadach i zaletach. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy na następne nocne obserwacje. Poniżej można zobaczyć jak było w niedzielny wieczór.

Czytaj więcej

Fragment letniego nieba w obiektywie ASTRO CHEŁMIEC

W ostatnim czasie kamerę w obserwatorium zamiast do teleskopu, podłączyliśmy do krótkoogniskowego obiektywu fotograficznego aby uzyskać maksymalnie szerokie pole widzenia.

Czytaj więcej

Wystawa prac pokonkursowych w ASTRO CENTRUM

Zapraszamy serdecznie laureatów konkursu oraz wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z wystawą prac z konkursu "Człowiek na księżycu" organizowanego przez Obserwatorium w ASTRO CENTRUM CHEŁMIEC.

Czytaj więcej

Zajęcia z robotyki

Rekrutacja zakończona z powodu braku miejsc.

Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu , Astro Centrum Chełmiec i Wójt Gminy Chełmiec zapraszają dzieci i młodzież w wieku od 8 do 13 lat na wakacyjne zajęcia z robotyki Lego Mindstorms. Koszt 20 zł od osoby. Zajęcia będą się odbywać w Astro Centrum Chełmiec od 19.08 do 23.08.2019r. w godz od 9.00-13.00 Zgłoszenia na zajęcia można składać w pokoju 24 Urząd Gminy Chełmiec. Liczba miejsc ograniczona.

Czytaj więcej

Wyniki konkursu "Człowiek na księżycu"

Poniżej zostały przedstawione wyniki konkursu z podziałem na kategorie wiekowe oraz zdobyte miejsca. Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wygranej. Wszyscy uczestnicy za zaangażowanie i wkład pracy włożony w przygotowanie prac konkursowych, otrzymują pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Czytaj więcej