Wakacyjne zajęcia z LEGO

W dniu 15 lipca w budynku ASTRO CENTRUM ruszyły zajęcia z robotyki organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu. Dzieciaki z terenu gminy Chełmiec rozpoczęły naukę programowania przez zabawę.

Czytaj więcej

Mgławica Sh2-101 Tulipan w naszym obiektywie

Dla fanów astro fotografii mamy ciekawostkę w postaci nowych zdjęć w naszej galerii fotograficznej. Najbardziej jednak cieszy nas to, że po po pięciu krótkich nocach zbierania materiału mamy gotowe zdjęcie mgławicy Sh2-101 Tulipan w gwiazdozbiorze Łabędzia.

Czytaj więcej

Wakacje w obserwatorium w Chełmcu

Pomimo wakacji obserwatorium astronomiczne w  ASTRO CENTRUM Chełmiec działa pełną parą. Odwiedzają nas półkolonie, kolonie, świetlice oraz przedszkola a także organizowane są nocne obserwacje.

Czytaj więcej

UWAGA KONKURS

Astro Centrum w Chełmcu zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7-13 lat do udziału w konkursie plastycznym pn. „Człowiek na Księżycu”.

Więcej informacji w regulaminie konkursu w załączniku.

Czytaj więcej

ASTRO CENTRUM CHEŁMIEC - odwiedziło nas już ponad 500 osób!!

Nadal nie słabnie popularność chełmieckiego obserwatorium. W czwartek 13 czerwca odwiedziła nas klasa "0" z nowosądeckiej Szkoły Podstawowej nr 11.

Czytaj więcej

Kosmiczny dzień dziecka w ASTRO CHEŁMIEC!

Gminny Ośrodek Kultury oraz Astro Centrum Chełmiec serdecznie zapraszają na dzień dziecka w obserwatorium astronomicznym w Chełmcu.

Czytaj więcej

I stało się! Pierwsza grupa młodzieży już odwiedziła Astro Centrum w Chełmcu.

Tak jak zapowiadaliśmy szóstego maja gościliśmy w Obserwatorium Astronomicznym pierwszą grupę młodzieży. Młodzież ze Szkoły podstawowej nr 8 w Nowym Sączu po wysłuchaniu prelekcji wraz z prezentacją na temat układu słonecznego, obejrzała teleskopy i zapoznała się z rodzajami dostępnych urządzeń w obserwatorium.

Czytaj więcej